Türkiyeden ABDye Tarihi Rest: Artık Gelmeyin!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, ABDnin Suriye politikasına ilişkin Artık Türkiyeyi sınamaktan ve sabrını test etmekten vazgeçin. Türkiyeyi iknaya gelmeyin dedi.

Türkiyeden ABDye tarihi rest: Artık gelmeyin!

Türkiyeden ABDye tarihi rest: Artık gelmeyin! Türkiyeden ABDye tarihi rest: Artık gelmeyin! Türkiyeden ABDye tarihi rest: Artık gelmeyin!

ABD Dışişleri Bakanının ziyareti öncesi hükümetten net mesaj. Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen, AK Parti Nevşehir Gençlik Kolları Olağan Genel Kurulunda konuşan Bozdağ, ABDli yetkililerin Türkiyeye ikna için gelmemeleri, terör örgütüne verilen silahların toplanması  için çalışma yapmaları gerektiğini belirtti.

Bazı ABDli askerlerin de teröristlerle fotoğraf çektirdiğini ve bunu  paylaştığına dikkati çeken Bozdağ, bu paylaşımların Türkiyeye aba altından sopa  göstermek olduğunu ifade etti. Bozdağ şöyle konuştu:

"Artık Türkiyeyi sınamaktan ve sabrını test etmekten vazgeçin. Türkiyeyi iknaya gelmeyin. Gidin eğittiğiniz, donattığınız, silah verdiğiniz, lojistik destek sağladığınız terör örgütleri ile ilgilenin, onlara verdiğinizi  silahları toplayın, bir daha vermeyin, Türkiye’ye karşı terörist eylem yapmayın  deyin. Bazı ABD askerleri PYDli teröristlerle foto paylaşıp açıklama yapıyor. Bunlar bizi tanımıyor, aba altından sopa gösteriyor. Türkiye aba altından da üstünden de sopa gösterilecek bir ülke değildir. Dün de değildi, bugün de  değildir, yarın da olmayacaktır. Artık Türkiyeyi oyalamaktan vazgeçin."

Bozdağ, terör örgütünün farklı isimlere büründürüldüğüne işaret  ederek, tabelaların değişmesine rağmen terör unsurlarının kimler olduğunun  bilindiğini vurguladı.

PYD/YPG Terör örgütlerinin tabelasını değiştirip onlara SDG deyip   milletin aklı ile alay edilmemesini isteyen Bozdağ, şunları kaydetti: 

"Alem kör, herkes sersem değil. Biz her şeyi biliyoruz. Türkiyeye verdiğiniz sözleri tutmadınız. Artık verdiğiniz sözleri yerine getirin. Fıratın  batısına geçmeyecekti, Münbiçte olmayacaktınız, silah vermeyecektiniz, vermeye devam ettiniz. 5 bin tır silah verdiniz. DEAŞ terör örgütüne kullanmadınız, Türkiyeye karşı kullandınız, defalarca uyardık. Bu terör örgütünün koruma ve  kollama içinde olunmamalıdır. Artık biz Türkiye olarak söze değil yansımalarına bakıyoruz. Artık terör örgütlerinin bölgemizde güçlenmesi ve desteklenmesi  uygulamasına son verilmelidir. Silahlar derhal toplanmalı ve yeni silahlar  verilmemelidir. Müttefikimiz olan ABD, askerli foto çektirip teröristleri  sıvazlayan görüntülerden vazgeçmelidir."

http://www.habervaktim.com/haber/537208/turkiyeden-abdye-tarihi-rest-artik-gelmeyin.html