Okuma Aşkı
Cemal NARın kaleminden okuma aşkını kazanmak ve okuma problemini çözmeye dair, hasbihâl tadında bir eser...  336 sayfa, 22x14, karton kapak. 
Gerek bu dünyada, gerekse sonsuz yaşayacağımız öbür hayatımızda; sağlıklı, kazançlı, başarılı ve mutlu bir yaşantının elde edilmesinde vesilelerin, araçların en büyüğü şüphesiz okumak, öğrenmek ve bu bilgileri hayatımızda güzelce uygulamaktır. Onun için bilgi edinmenin en büyük aracı olan okumak ve araştırmaktan asla ayrı düşemeyiz. 
Kitapsız, bilgisiz, kültürsüz ve sanatsız bir hayat, burnumuzun ucunu göremediğimiz zifirî karanlıkta, dağlarını, yamaçlarını, uçurumlarını, vadilerini, bataklık ve sularını, içinde yaşayan hayvan ve insanlarını bilmediğimiz zor bir coğrafyada yol almaya benzer. Okumak bizim hem ışığımız, hem de kılavuzumuzdur. Hattâ ekmeğimiz ve suyumuzdur. 
Okumak, bi-zâtihî bir mutluluktur. Hayat kalitesinin ölçüsünü başka yerlerde arayanlar, bu kalitenin nasıl elde edildiğini bile düşünemeyenler olarak bence yanılmışlardır. Belki onlara bunu kabul ettiremeyiz, zaten bunun göstergesi de cehâletten başkası değildir. Şeker yiyip şerbet içesi büyüklerimiz; «Tatmayan bilmez.» demişler ve haklı söylemişlerdir. Evet; «Men lem yezuk, bilmez yazık!

Diğer Eserler