Takdim Ve Biyoğrafi
Hoş geldiniz. 

Bu siteden amacımız, Rabbimizin bize verdiği ilim ve hikmet nimetlerinin bir kısmını sizlerle paylaşarak O’na şükür borcumuzu sunmaktır. O’nu memnun edip rızasını kazanmaktır. Yeryüzünün en önemli, en değerli ve en faydalı işi, O’nu insanlara tanıtmak ve sevdirmektir. Bir amacımız da budur. Onu tanıdıktan sonra sevmemek mümkün değildir. O bize çok yakın iken, bizim Ona uzak düşmemiz ise, en fazla endişelendiğimiz durumdur. 

Yıllarca gerek öğretmenliğimiz ve fahrî vaizliğimizde, gerekse yazarlığımızda Onu, Resulünü, kitabını, dinini ve O’nun güzel dostlarını anlatmaya çalıştık. Şimdi de bunun için çağın iletişim araçlarından ve internetten irşat ve tebliğ adına yararlanmak istedik. Bildiğiniz gibi internetin imkânları baş döndürücüdür. 
 
Sizlere içtenlikle gönlümüzü açıyor ve dostça elimizi uzatıyoruz. Bunun bir ifadesi olarak da sitemize “misafir kalemler” ve “soru cevap” gibi bölümler koyduk. Her konuda yazılarınızı bekleriz. Sevgi ve saygı çerçevesinde konuşamayacağımız konu ve kimse yoktur. 

Sitemiz emeğimizin ürünü olsun istedik. Başka sitelerden hazır bilgiler kopyalamadık. Öyle bir niyetimiz de yoktur. Belki “Misafir Kalemler” bölümüne kimi yazarların çok beğendiğimiz bazı yazılarını alabiliriz. Ya da insanlarca bilinmesinde fayda gördüğümüz çok kıymetli bazı ilim adamı, kitap, bilgi veya haberleri kaynak vererek kullanabiliriz. 

Selam ve dualarımızla…

CEMAL NAR

 

07. 01. 1955 de Kahramanmaraş/ Hartlap’ta doğdu. İlkokulu kendi şehrinde, İmam Hatip Lisesini 1973’de Diyarbakır’da, Yüksek İslam Enstitüsü’nü 1977 de Kayseri’de bitirdi ve aynı yıl Kahramanmaraş/Andırın Lisesine Din Dersi Öğretmeni tayin edildi. 1980’de atandığı Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesinde eğitim ve öğretimin yanında uzun yıllar değişik yerlerde sohbet, vaaz, seminer, konferans ve yazılarıyla halk eğitimine katkı sundu, irşad ve tebliğ hizmetlerinde bulundu. Aynı okuldan 2003’de emekli olmak zorunda kalan yazar, halen okuma, yazma, irşat ve tebliğ çalışmalarını sürdürmektedir. Evli ve dört çocuk babasıdır.


Cemal Nar yazılı çalışmalarının bir kısmını www.cemalnar.com sitesinde yayınlamaktadır. Sohbet, vaaz, ders, seminer, konferans gibi görsel çalışmalarının bir kısmını da videolar halinde yine kendisine özel www.ilimistan.com sitesinde sunmaktadır. 2007 yılının başından beri başta www.habervaktim.com haber sitesi olmak üzere birçok yerde köşe yazarlığı yapmaktadır. İnternette yazarın binlerce makalesine ve videosuna erişilmektedir.


Yayınlanmayı bekleyen birçok eseri yanında yazarın yayınlanmış kitapları şunlardır:


1-Anılar Ve İbretler, 

2-Bu Sistemden İslam’a, 

3-İslamlaşma Bilinci,

4-İslam Sancısı, 

5-Arş Gölgesi, 

6-Tasavvufun Anahtarı, 

7-Alimin Önderliği, 

8-İslam’da Devlet Ve Siyaset, 

9-İlim Ve Özgürlük, 

10-İlim Ve İktidar, 

11-İmanın Kıymeti ve Korunması, 

12-İman Ve Etkisi, 

13-Aydınlanma Yolu Tasavvuf, 

14-İnançta Arınma, 

15-İnançta Kirlenme, 

16-Okuma Aşkı, 

17-İslam’a Göre Irkçılık ve PKK Ekseninde Kürt Sorunu, 

18-İnsana Ulaşmak, 

19-Cihad ve Zafer Şartları, 

20-İnancın Kıvancı, 

21-Sistem ve Şeriat, 

22-Osmanlıdan Cumhuriyete Büyük Kırılma, 

23-Gönül Azığı, 

24-Laiklik Sorgulaması, 

25-Derdimiz İslam, 

26-Adı Konmamış Savaş, 

27-Batılılaşmayla Hesaplaşma, 

28-Batılılaşma Cinnetinde Aydınların Karanlığı, 

29-Kitap Sevgisi Yazma Aşkı, 

30-İmam Hatip Davası Ve Hacı Kalay, 

31-İslam’ın Özeti, 

32-İslam’da Irkçılık Ulusalcılık Milliyetçilik, 

33-İslam’sız Olmaz, 

34-İlimsiz Olmaz, 

35-Davetsiz Olmaz, 

36-Hesaplaşmadan Olmaz, 

37-Kıymet Bilmek. 

38- Hatırlatmalar. 

39- Laik Sistemde İslamî Siyaset Sorunu. 

40- Müslüman Kimliğin Kodları. 

41- Bize Düşen. 

42- İslam davası.  

43- Din Diyalog Ve Ilımlı İslam. 

44- İslam’da Sakal Ve Kıyafet. 

45- Okuduğun Kadarsın. 

46- Islam’da İnsan İlişkileri -Din Muameledir-