Takdim Ve Biyoğrafi
Hoş geldiniz. 

Bu siteden amacımız, Rabbimizin bize verdiği ilim ve hikmet nimetlerinin bir kısmını sizlerle paylaşarak O’na şükür borcumuzu sunmaktır. O’nu memnun edip rızasını kazanmaktır. Yeryüzünün en önemli, en değerli ve en faydalı işi, O’nu insanlara tanıtmak ve sevdirmektir. Bir amacımız da budur. Onu tanıdıktan sonra sevmemek mümkün değildir. O bize çok yakın iken, bizim Ona uzak düşmemiz ise, en fazla endişelendiğimiz durumdur. 

Yıllarca gerek öğretmenliğimiz ve fahrî vaizliğimizde, gerekse yazarlığımızda Onu, Resulünü, kitabını, dinini ve O’nun güzel dostlarını anlatmaya çalıştık. Şimdi de bunun için çağın iletişim araçlarından ve internetten irşat ve tebliğ adına yararlanmak istedik. Bildiğiniz gibi internetin imkânları baş döndürücüdür. 
 
Sizlere içtenlikle gönlümüzü açıyor ve dostça elimizi uzatıyoruz. Bunun bir ifadesi olarak da sitemize “misafir kalemler” ve “soru cevap” gibi bölümler koyduk. Her konuda yazılarınızı bekleriz. Sevgi ve saygı çerçevesinde konuşamayacağımız konu ve kimse yoktur. 

Sitemiz emeğimizin ürünü olsun istedik. Başka sitelerden hazır bilgiler kopyalamadık. Öyle bir niyetimiz de yoktur. Belki “Misafir Kalemler” bölümüne kimi yazarların çok beğendiğimiz bazı yazılarını alabiliriz. Ya da insanlarca bilinmesinde fayda gördüğümüz çok kıymetli bazı ilim adamı, kitap, bilgi veya haberleri kaynak vererek kullanabiliriz. 

Selam ve dualarımızla…

Cemal NAR

Eğitimci, ilahiyatçı, yazar. 07. 01. 1955 de Kahramanmaraş/ Hartlap’ta doğdu. 1973 de Diyarbakır İmam Hatip Lisesini, 1977 de Kayseri Yüksek İslam Enstitüsü’nü bitirdi ve aynı yıl Kahramanmaraş/Andırın Lisesine Din Dersi Öğretmeni olarak atandı. 1980 de tayin edildiği Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesinde eğitim ve öğretimin yanında Arapça ve İslamî ilimlerde özel dersler aldı ve uzun yıllar değişik yerlerde sohbet, vaaz, seminer, konferans ve yazılarıyla halk eğitimine katkı sundu, irşad ve tebliğ hizmetlerinde bulundu. Aynı okuldan 2003 de emekli olan yazar, halen okuma, yazma, irşad ve tebliğ çalışmalarını sürdürmektedir. Evli ve dört çocuk babasıdır.

Cemal Nar yazılı çalışmalarının bir kısmını www.cemalnar.com sitesinde yayınlamakta, sohbet, vaaz, ders, seminer, konferans gibi görsel çalışmalarının bir kısmını da videolar halinde www.ilimistan.com sitesinde ve You Tube’de sunmaktadır. 2007 yılının başından beri başta www.habervaktim.com internet haber sitesinde olmak üzere birçok sitede köşe yazarlığı yapmaktadır. İnternette yazarın binden fazla makalesine ve bine yakın video derslerine erişilmektedir.

Yayınlanmayı bekleyen birçok hazır eseri de olan yazarımız Cemal Nar’ın, yayınlanmış kitapları şunlardır:

  1. 1-Anılar ve İbretler
2-Bu Sistemden İslam’a
3-İslamlaşma Bilinci
4-İslam Sancısı
5-Arş Gölgesi
6-Tasavvufun Anahtarı 
7-Alimin Önderliği
8-İslam’da Devlet Ve Siyaset
9-İlim Ve Özgürlük
10-İlim Ve İktidar
11- İmanın Kıymeti Ve Korunması
12- İman Ve Etkisi
13- Aydınlanma Yolu Tasavvuf
14- İnançta Arınma
15- İnançta Kirlenme
16- Okuma Aşkı
17- İslam’a Göre Irkçılık ve PKK Ekseninde Kürt Sorunu
18- İnsana Ulaşmak
19- Cihat ve Zafer Şartları
20- İnancın Kıvancı
21- Sistem ve Şeriat
22- Osmanlıdan Cumhuriyete Büyük Kırılma
23- Gönül Azığı
24- Laiklik Sorgulaması
25- Derdimiz İslam
26- Adı Konmamış Savaş
27- Batılılaşmayla Hesaplaşma
28- Aydınların Karanlığı
29- Kitap Sevgisi Yazma Aşkı 
30- İmam Hatip Davası Ve Hacı Kalay
31- İslamın Özeti
32- İslamda Irkçılık Ulusalcılık Milliyetçilik
33-
34-