Referandumda Oyum Niçin Evet Olacak?

Nisanda yapılacak referandumda oyum evet olacaktır. Bunun sebeplerini kısaca izah etmek isterim.

Ülkemizin iki başlılıktan kurtulması için. Bir tarafta cumhur başkanı, diğer tarafta başbakanın olması, birinin evet dediğine diğerinin hayır demesi  ülkemizin zararına olmaktadır. Ahmet Necdet Sezerin yaptıklarını unutmuş değiliz.

Koalisyon  hükümetlerinin bir daha olmaması için. Zira koalisyon hükümetleri  ülkemizin yararına olmamıştır.

 C.H.P. zihniyetinin ülkemizde bir daha iktidar olmaması için. C.H.P. Ve H:D.P. bu milletin dinine, kültürüne karşı partilerdir. Dilleriyle başka şeyler söyleseler de gerçek budur. Bir söz vardır  “Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz” . Bu zihniyetin 1950 lere kadar yaptıkları ortadadır.

Kendi kültür ve tarihimize daha uygun olduğu için. Başkanlık sistemi bizim kültür ve tarihimize daha uygundur.

 Ak Parti iktidarı milli ve manevi değerlerimize sahip çıktığı için. Cumhurbaşkanımız bizden biri. O da bizim gibi inanıyor, namaz kılıyor, Kuran okuyor…

Ak Parti sekiz yıllık kesintisiz eğitime son verdiği için. Karşı zihniyet çocuklarımız, gençlerimiz, İslami değerleri  öğrenmesin diye sekiz yıllık kesintisiz eğitimi getirmişti. Ak Parti 4+ 4+ 4 getirmek suretiyle onların oyunlarını bozdu.

İmam  Hatip Liselerini yeniden açtığı için. İmam hatip liseleri sekiz yıllık kesintisiz eğitimle nerdeyse kapatılmıştı. Ak Parti bu oyunu da bozdu. İsteyen vatandaş çocuğuna dinini, milli ve manevi değerlerini  öğretme imkânı buldu.

Üniversitelere girişteki kat sayı zulmünü kaldırdıkları için. Bu apaçık bir zulümdü.

Başörtüsü zulmüne son verdiği için. Ak parti  Türkiye’de en büyük zulümlerden biri olan başörtüsü yasağını kaldırdı.

Artık  Allah’a şükürler olsun liselerde, üniversitelerde, iş yerlerinde dileyen herkes başını örtebiliyor.

Lise ve dengi okullarda isteyen öğrenci  Kuran-ı Kerim, din bilgisi ve siyer dersi alabilmektedir. Üzülerek belirteyim ki daha düne kadar okullarımızda her şey okutuluyorken   en mühim mesaj olan Kuran ve bütün insanlara örnek olarak gönderilen peygamber efendimizin ahlakı  okutulmuyordu.

 Televizyonlarda hocalar dini anlatabilmekte, isteyen televizyon yoluyla dinini öğrenebilmektedir. Daha önce  özellikle devlet televizyonunda buna yer verilmiyordu. Diğer bazı kanallar ise genellikle dini  öğretmekten daha çok zihinleri karıştırmak, dini değerler hakkında şüphe uyandırmak maksadı ile sapık hocalara yer veriyordu.

TRT. de dini musikiye , milli kahramanlarımıza, milli ve manevi değerlerimize yer verildiği için. Ayrıca batı ve uydurukça müzik yerine Türk halk ve Türk sanat musikisine yer verildiği için. Artık T.R.T.  eskiye nazaran millileşmiş bu milletin televizyonu olmuştur.

Cumhur başkanımız Türkiye’yi  dış dünyaya karşı iyi temsil ettiği için. Artık ezilmeyen, bükülmeyen, dilenmeyen ve dik duran bir liderimiz var

Yeniden büyük Türkiye hayalini gerçekleştirmek için. Artık Selçuklular gibi, Osmanlılar gibi hakkı ayakta tutan, mazlumu koruyan,  yeryüzüne adalet götüren bir Türkiye’ye ihtiyacımız var.

Milli ve yerli savunma silahlarını yaptığı için. Allah’a şükürler olsun artık kendi silahımızı kendimiz yapıyoruz. Bu, büyük ve müstekil  devlet olmanın gereğidir.

Ülkemizde Müslümanlar parya olmaktan kurtulduğu için. Daha düne kadar samimi Müslümanlar dışlanırken, artık Müslümanlarda bu ülkenin gerçek sahipleri olmuştur.

Dünyadaki mazlumların hakkını savunduğu ve onları himaye ettiği için. Amerikalılar, Avrupalılar mazlumları nasıl öldüreceğinin, nasıl sömüreceği nin hesabını yaparken, Türkiye onları himaye etmektedir.

Müslümanlara güçlü ve imanlı bir lider gerektiği  için. Biz Müslüman’ız, hayatımızı, yaşama tarzımızı, dinimiz belirler. Liderimizin de öyle olmasını isteriz.

 

Yazarın Diğer Yazıları