Siyaset Hakkında Görüşümüz Ve Tutarlılığımız

Parti konusunda düşüncemiz şudur: Biz partici değiliz. Siyasetin içinde de değiliz. Asla da olmayacağız. Bir hoca olarak yerine göre herkese iyilik tavsiye ederiz. Büyük bir hata görürsek yapıcı olarak uyarır, eleştiririz.

Seçim zamanı geldiğinde şahsımızın değil, umum müslümanların menfaat ve maslahatına bakarak oy veririz. Bizim asıl amacımız İslam’a davet etmektir. İslam’ı bilgi, hikmet ve güzel öğütle insanlara söz ve yazılı olarak sunmaya çalışmaktır. Davet ve tebliğ bizden, hidayet ve Tevfik Allah’tandır.

Biz biliyoruz ki laik sistemde İslam Partisi kurmak hala yasaktır. Bu yüzden Anayasada laiklik olduğu sürece hakiki bir İslam partisi olmayacaktır. Bu yüzden biz asla Ak Partiye “İslam partisidir” diye oy vermedik. Ak Partiye, bundan önce de Milli Selamete, iktidarda olduğu sürece dine en yakın, en faydalı olabilecek, en azından en zararsız olacak diye oy verdik. Yani ehveni şer diye verdik.

Hiç vermesek olmaz mıydı?

Bize göre olmazdı. Çünkü bundan dine düşman veya dini umursamaz partiler faydalanacak, onlar iktidara gelerek Müslümanlara zulmedeceklerdi. Bunun çok acı örneklerini geçmişte yaşayarak gördük. İşte hem buna mani olmak, hem de az dahi olsa din ve davamıza bir fayda sağlamak maksadıyla oy veriyoruz. Müslüman kadroların hak ettikleri yerde hizmet edebilmeleri için oy veriyoruz. Bundan ötesine rızamız yoktur. Bu da fıkıh ilmine göre caizdir diye biliyoruz. Bundan sonra da müslümanların menfaat ve maslahatına bakarak oy vereceğiz. Artık bu hangi parti olursa, bakıp değerlendireceğiz.

İşte bizim siyaset ve partiler hakkında fikrimiz ve ilkemiz budur! Bu zamana kadar bu fikir ve ilkelerimizde bir tutarsızlık olmamıştır. Aksini söyleyen iftira eder. Ondan da, kem sözünden de beriyiz.

Bu fikrimizi beğenmeyenlere bir sözümüz yoktur. Lütfen onların da bize olmasın. Herkes din bilgisi ve hayat tecrübesine göre, gerek görürse danışarak iş yapsın. Fikrimizi söylemekten başka kimseye karışmıyoruz.

Şahsen bu konuda tartışmak istemiyorum. Çünkü sonuçta kalpler kırılıyor, vicdanlar sızlıyor, gönüller inciniyor. Ne gerek var!

Lütfen hepimiz sınırımız bilelim, yok yere birbirimizi üzmeyelim.

Selamlar dualar.

Tüm Yazılar