Kimse Ummamış

Haberleri izliyoruz, dünya şaşkın.

Herkes “bu nasıl olur?” diyor.

Bu kadar haksızlığı, hukuksuzluğu, eşkiyalığı, korsanlığı kimse ummamış, itiraf ediyorlar.

“Bu akıl mantık almaz bir şey! Bu bir çılgınlık” diyorlar.

Özellikle de batı böyle diyor.

Evet, bu bir çılgınlık. Sırtını ABD’ye dayayarak bunu hep yapıyor İsrail. Hep yaptığı bir şeyi bu kadar şaşkınlıkla karşılamak da suçüstü yakalanmak değil midir? Perşembenin gelişi çarşambadan belli olmalı değil mi?

Gazze savaşı ne idi?

Hala süren ambargo ne?

Nokra atışlarla gece yarıları evleri bombalamak ne?

BM binasını vurmak ne?

Okulu, ambülansı vurmak ne?

Daha sayalım mı?

Şimdi de uluslar arası sularda yabancı bir devletin sivil vatandaşlarını vurmak, ölenlerin ve yaralıların akıbetini bildirmemek, tutuklamak ve ülkesine götürmek, gemisine ve içindeki mallarına el koymak, evet, bir çılgınlıktır. Akılsızlıktır. Aptallık ve ahmaklıktır.

Ama bu İsrail’in hep yaptığına bakarsanız beklenen bir şeydir.

O yüzden mümin ferasetiyle İHH Genel Başkanı İstanbul’da giderken yaptığı konuşmada “bizden irtibat kesildiği anda biliniz ki İsrail vurmuştur, meydanlara ininiz” demişti. O gemiye binenlerin çoğu bunu göze almıştı. Allah onlardan ebediyen razı olsun…

Çok mu cesurdur İsrail devleti, çok mu kahramandır askerleri?

Hayır! Bıraksanız hizbullah’a yetmezler. Korkularından ödleri patladığı için böyle yapıyorlar zaten. Hep söylüyoruz, sırtını ABD’ye ve batıya dayayarak bunu yapıyor İsrail.

“Hak şerleri hayreyler”miş. Bunda da vardır bir hayır. Türkiye’nin atanmış bürokratları yer yer zayıf hükümetleri de takmayarak hep İsrail’in yanında olmuş ve halkını utandırmıştır. Artık siviller için İsrail ile dostane ilişkiler bitmiştir. Müttefik veya ortak değildir. Sıradan öte bir korsan devlettir. Bir terörist devlettir. Halk da bunu istiyor.

Artık halkın hassasiyetlerine kulak vermeyen atanmışlar, hala İsrail’le iyi ilişkiler kurmaya kalkışırlarsa, halka hainlik ediyorlar demektir.

İsrail bu sefer baltayı taşa vurmuştur. Kendi alçaklığında boğulacaktır. Türkiye’yi anlamamıştır. Haddini aşmıştır. Bu kanın hesabını verecektir.

İsrail bundan sonra bölgede asla rahat edemeyecektir. Türkiye’nin nefesini ense kökünde hissedecektir artık.

Öyle bir pisliğe batmıştır ki, savunanlara da sıçrar o pislik. Kendisi insanlık düşmanı olduğu gibi, kim savunursa o pisliği, onlar da insanlık düşmanıdır artık.

Buyurun ey çağdaş ve uygar ülkeler!

Buyurun ey “terörle mücadeleyi en etkin biçimde yapmalıyız” diyenler!

Buyurun ey insan hakları ve özgürlükleri savunucuları!

Buyurun, Korsan ve Harami İsrail canisi işte burada. Hükmünüzü veriniz, sizi de tanıyalım.

ABD ikiz kuleler vurulduğunda “ya benden yanasınız, ya terörden” diyordu. Görelim, kimden yanasınız?


www.cemalnar.com
www.ilimistan.com

Tüm Yazılar