PKK Cehennemdir

Bir yazımızda PKK nın “gavur ekmeği yiyerek müslümana kılıç sallayan” bir taşeron örgüt olduğunu yazmıştık.

Bu ve benzeri yazılarımızda demek istediğimiz şu ki PKK zalim bir kanlı terör örgütüdür. Onu sevmek ve desteklemek, zalimimin zulmünü sevmek ve desteklemek olduğundan büyük günahtır ve cehennemde yanmaya sebeptir.

Bu bizim kendi kanaatimiz değildir. Bu Allah Teâlâ’nın sözüdür. Sözün aslı şöyle:

“Sakın zalimlere eğilim, yakınlık göstermeyiniz. Yoksa cehennem ateşi yakalar sizi; Allah'dan başka bir dostunuz, bir dayanağınız yoktur. O zaman O'nun yardımını göremezsiniz.”(Hud 113.)

Zulüm yapmış, hak hukuku çiğnemiş, canlar ve mallara, ırz ve namuslara tecavüz etmiş olanlara “rükun” etmeyin.

Ne demek “rükün etmek”?

Yani, “zulüm ve haksızlık yapanlara herhangi bir şekilde sevgi duymayın, destek vermeyin, yakınlık gösterip yaltaklanmak şöyle dursun, meyil bile etmeyin, yüz vermeyin, ilgi göstermeyin. Değilse size ateş dokunur, cehennem çarpar” demektir.

Ayetin devamındaki mesaj da açıktır: “Üstelik siz müslümanların Allah'tan başka dostlarınız yoktur, başarılı olmak istiyorsanız, ondan başka rablardan uzaklaşmalısınız.”

PKK dış güçlerin oyuncağı, “gavur ekmeği” ile beslenen taşeron bir terör örgütüdür. Başarıya ulaşması da mümkün değildir. Ondan medet bekleyen Müslümanların bilmesi gerekir ki, (bilmiyorlarsa bir kere daha duyururuz ki): “mansur ve muzaffer olamazsınız, Allah'ı n yardımına nail olamazsınız. Size dokunacak olan ateşten kendinizi kurtaramaz, bir kurtarıcı da bulamazsınız.”

Ayetin Müslümanlara emri gayet açıktır: “Zalimlere dayanmayın, güvenmeyin. Yeryüzünde güç kaynaklarını ellerinde bulunduran, ellerindeki bu kuvvetle kulları Allah'ın dışında birtakım yaratıklara kulluk yapmaya zorlayan tağutlara, zorba zalimlere ve onların kanlı maşalarına dayanmayın, güvenmeyin. Çünkü sizin onlara güvenip dayanmanız, onların işlediği bu büyük kötülüğü onayladığınız anlamına gelir. Bu, onların işlediği büyük kötülüğün günahına ortak olmanız demektir.”

“Sebep olan yapan gibidir” hadisine göre, PKKyı sevip destekleyenler, ona maddî manevî güç verenler, elleri kanlıdırlar, zira PKKnın günahına ortakdırlar. Bunun sonucu ise ayette açıça belirtilmiştir:

"Yoksa cehennem ateşi yakalar sizi."

Ne PKK, ne de bir başka zalim, bizim "Allah'dan başka bir dostunuz, bir dayanağınız yoktur.” “Batılı dostlarımız vardır” derseniz, “o zaman Allah Teâlâ’nın yardımını göremezsiniz."

PKK bölgede kendini anlatırken bazı sözde hocaları şöyle kandırıp ikna ederek saflarına çekmiş: “Biz İslam diyerek Allah adına mücadele edersek, batı dünyası bize destek vermez. Bizi yalnız bırakır. Önce onların da desteğini alarak şu zalim sistemin işini bitirelim, sonra biz kendi dinimizi de getirir, yaşatırız.”

Buna kargalar bile güler.

Neden mi?

PKK solcu bir örgüttür ve en büyük amaçlarından birisi de “gericilik” bildiği din ile mücadeledir. Hatta sistemin sahiplerine zaman zaman “irtica ile mücadelede iş birliği yapalım” diye teklif yapmadılar mı? Bunu yaşamadık mı?

Biz bu filmi gördük dostlar. Bir zamanlar din, iman, hilafet diyerek vatanı kurtaranlar, ipleri ellerine geçirince, dine imana düşman oldular.

Ya daha başta dine imana düşman olanlar, iş başına gelince Allah bilir ne yaparlar? Hiç mi akıl mantık yok sizlerde?

Akıllı insan ve gerçek bir Müslüman zarar gördüğü delikten ikinci kere sokulmaz.

“PKK’yı şeriat tehlikesinden kurtulmak adına Kürt halkını dinsizleştirmek için, laikliği ülke çapında yaymak için derin devlet kurdurdu” gibi iddiaları duymuştuk.

Bence “hadi canım sende” demeden önce, biraz bu iddiaların üstünde düşünsek iyi olur, bilmem siz ne dersiniz?

Her halükarda zalimleri sevmek ve desteklemek, cehennemde yanmaya razı olmaktır. Allah Teâlâ’ya ve ahrete iman edenler bunu iyi düşünmelidirler.

Müslümana düşen PKK dahil zalimlere sevgi ve destek vermek değil, “zalimler için yaşasın cehennem” diye haykırmaktır.

www.cemalnar.com

www.ilimistan.com

Tüm Yazılar