İslamiyat Kategori
TAKDİM

Sevgili misafirlerimiz, sitemizin “İSLAMİYAT” bölümümüze hoş geldiniz. Bizimle olduğunuz için gönülden selamlar ve teşekkürlerimizi sunarız.

 

Gördüğünüz gibi sitemizin bu bölümü başlı başına bir sitedir. Bu çalışmamızdaki amacımız, Yüce Yaratıcımızın bize verdiği nimetlerin bir kısmını sizlerle paylaşarak O’na şükrümüzü sunmak, kullarına hizmet ederek O’nun rızasını kazanmaktır.

 

Bize göre insanlara O’nu ve O’nunla ilgili bilgi ve gerçekleri anlatmak başlı başına bir mutluluktur. Bu yüzden yüreğimiz heyecan ve sevgiden kıpır kıpır. Yeryüzünün en önemli, en değerli işinin, O’nu insanlara tanıtmak ve sevdirmek olduğuna inanıyoruz. Zaten O’nu tanıdıktan sonra sevmemek mümkün değildir. O bize çok yakınken, bizim O’na uzak düşmemiz, en fazla üzüldüğümüz ve endişelendiğimiz şeydir.

 

Sitemizin bu bölümü de emeğimizin ürünü olsun istedik. Başka sitelerden hazır bilgiler kopyalamak niyetinde değiliz. Buradaki fıkıh ilmi ile ilgili bilgileri sevgili kardeşimiz ve değerli meslektaşımız Ramazan Pak Hocamızın “Fıkıh İlmihali” ve “Fıkıh Usûlü” kitaplarından alıntıladık. Lütfedip verdikleri izinden ötürü şahsımız ve okuyucularımız adına kendilerine teşekkür ediyoruz.


Sitemizin ilk hali sevgili Mehmet Akif Yayan kardeşimizin eseriydi. Daha sonra birkaç kere geliştirdikten sonra en son bu gördüğünüz haliyle sizlere sunan ise sevgili Gökay Karakoç kardeşimizdir. Minnet ve şükranlarımı sunarım. Allah onlardan razı olsun ve dünya ahiret mükafatlarını bol bol versin. Kıyamete kadar nesillerini küfürden ve kötülüklerden korusun.

 

Bu arada Nureddin Çağdaş Çakmak ve Halil İbrahim Oruçoğlu kardeşlerimizin görüntülü derslerimiz ve sohbetlerimiz için yaptıkları www.ilimistan.com sitesini de analım. Bu mutlulukları bize tattıran Allah Teâlâ’ya çok çok hamd ve senalar ederken ücretsiz olarak Allah için çalışan bütün bu kardeşlerimize de çok teşekkür ve dualar ediyorum. Bilindiği gibi “sebep olan yapan gibidir”.  Bu dört kardeşimin, bu arada videoları kaydeden oğlum Abdurrahman Özdemir Nar ve daha başka az çok hizmeti geçen herkesin dünyada ve ahirette sevapları ve mükâfatları bol olsun. Allah onlardan, ailelerinden ve kıyamete kadar gelecek zürriyetlerinden ebediyyen razı olsun. Gönüllerini hidayet ve istikametten ayırmasın. Bedenlerine ve ruhlarına sağlık ve mutluluk, ömürlerine ve rızıklarına bereketler versin. Amel defterleri açık kalsın ve kıyamete kadar hep hayır ve sevaplar yazılsın.

 

Eleştiriye açığız. Hatalarımızı, kusurlarımızı uygun bir dille bildiren herkese minnet ve şükranlarımızı peşinen sunarız. Dua buyurunuz efendim, Allah Teâlâ’nın izni ile sitemiz yoluna kıyamete kadar devam etsin. 


Bu duamız aynı zamanda evlatlarımıza ve torunlarımıza acizane bir vasiyetimiz olsun. Onların maddî manevî tükendiği bir nokta olursa,  sitelerimiz, o zamanda yaşayıp da Allah yolunda çabalayan hamiyetli din kardeşlerimize emanet olsun.