İslamiyat

TAKDİM

Tarih: 8 ay önce

Selam sevgili misafirlerimiz, “İSLAMİYÂT” bölümüne hoş geldiniz.

Gördüğünüz gibi sitemizin bu bölümü başlı başına bir hazinedir. Bizim bu çalışmamızdaki amacımız, Yüce Yaratıcımızın bize verdiği nimetlerin bir kısmını sizlerle paylaşarak O’na şükrümüzü sunmak, kullarına hizmet ederek rızasını kazanmak niyetimizdir. 

Yeryüzünün en önemli, en değerli işi, Allah Teâlâ’yı insanlara tanıtmak ve sevdirmektir. Zaten O’nu tanıdıktan sonra sevmemek mümkün değildir. Acı olan, O bize çok yakınken, bizim O’na uzak düşmemizdir. İşte bu yüzden insanlara O’nu ve Onunla ilgili bilgileri anlatmak başlı başına bir mutluluktur. Bunu yaparken yüreğimiz heyecan dolu, sevgiden kıpır kıpır.  

Sitemizin bu bölümü emeğimizin ürünüdür. Başka sitelerden hazır bilgiler kopyalamadık. Mecbur kalmadıkça bunu düşünmüyoruz. Sadece buradaki fıkıh ilmi ile ilgili bilgileri sevgili kardeşimiz Ramazan Pak Hocamızın “Fıkıh Usûlü” kitabından aldık. Lütfedip izin verdikleri için şahsımız ve okuyucularımız adına kendilerine teşekkür ediyoruz.

Sitemiz sevgili Gökay Karakoç kardeşimizin eseridir. İğneyle kuyu kazar gibi sabırla işlediği sitemiz sonunda bir kanaviçe güzelliği ile arzı endam etmiştir. Minnet ve şükranlarımızı sunar, dualar ederim. Allah razı olsun ve dünya ahiret mükâfatını bol versin. Kendisini ve kıyamete kadar zürriyetini küfürden ve kötülüklerden korusun. 

Bu arada Nureddin Çağdaş Çakmak, Halil İbrahim Oruçoğlu ve Muhammet Yürürdurmaz kardeşlerimizin görüntülü derslerimiz ve sohbetlerimiz için yaptıkları www.ilimistan.com sitesini de analım. Bu mutlulukları bize tattıran Allah Teâlâ’ya hamd-ü senalar olsun. Fahrî ve hasbî olarak Allah rızası için çalışan bu ve diğer kardeşlerimize çok teşekkür ve dualar ediyorum. Bilindiği gibi “sebep olan yapan gibidir”.  İnanıyorum ki bu kardeşlerimin, videoları kaydeden oğlum Abdurrahman Özdemir Nar hocanın ve daha başka hizmeti geçenlerin dünyada ve ahirette sevapları ve ödülleri bol olur. Allah onlardan, ailelerinden ve kıyamete kadar gelecek zürriyetlerinden ebediyyen razı olsun. Gönüllerini hidayet ve istikametten, hizmet aşkından ayırmasın. Bedenlerine ve ruhlarına sağlık ve mutluluk, ömürlerine ve rızklarına bereketler versin. Dünyadan ayrılsalar bile amel defterleri açık kalsın ve kıyamete kadar hep hayır ve sevaplar yazılsın. 

Eleştiriye açığız. Hatalarımızı, kusurlarımızı uygun bir dille bildiren herkese minnet ve şükranlarımızı peşinen sunarız. Dua buyurunuz efendim, Allah Teâlâ kıyamete kadar bu hizmetin önünü açsın. 

Bu duamız aynı zamanda evlatlarımıza ve torunlarımıza bir vasiyetimiz olsun. Bu hizmeti devam ettirsinler. Şayet onların maddî manevî tükendiği bir nokta olursa, bu sitemiz, o zamanın Allah yolunda çabalayan hamiyetli din kardeşlerimize emanet olsun. 

Son söz olarak deriz ki, biz nefsimizi Allah Teâlâ’ya teslim ettik, yüzümüzü O’na çevirdik, sırtımızı O’na dayadık, işimizi O’na tevekkül edip ısmarladık. İbadet ve dualarımız ancak onadır. Hamd olsun her daim âlemlerin Rabbi Allah Teâlâ’ya!