GENEL BİLGİLER

Bir siteyi hazırlamak ne kadar zor bir iştir bizim gibi yalnız çalışanlar için tahmin edebilirsiniz. Üstelik hayat daima değişim ve gelişim içinde. Bir kere yüzdüğünüz suda bir daha yüzemiyorsunuz. Hayat yeni sularını yeni düşünceler ve bilgilerle sunuyor.

Biz de sitemizi yapan sevgili kardeşimiz Gökay Karakoç Beye işe başlarken ana katagorilerin adını verdik. Ama üstünde çalıştıkça fikirler gelişti, değişti. Haliyle katagoriler de değişti. Baktık bunun sonu yok, biz de ileride uğraşacağımız ilim dalları ile muhtemel olanlarını da yazdık. Mesela “İslam Tarihi” öyledir. Bu bizim uzmanlık alanımız değil. Bu konuda yazmayı düşünmüyoruz. Ancak yakın tarih üstüne çalışmalarımız var. Belki onları yerleştireceğiz. Belki bir tarihçi kardeşim yazdıklarını yayınlama izbi verebilir. Bu bir açık davettir. Peşinen teşekkür ederiz. Ama diğerlerini de “ne olur ne olmaz” diye koyduk.

Bu “Genel Bilgiler” ise eskilerin “kırkambar” dedikleri cinsten bilgiler olacak inşallah. Sonra aklımıza gelenler için de bir yer olacak. Malum, atalar “kabı olmayanın kazancı olmaz” demişler. Biz de Gökay kardeşimize öyle dedik ve bu genel kategori oluştu. Artık bakalım nasibi ne kadardır. İlk aklımıza gelen “Mübarek Günler ve Geceler” oldu. Rabbimiz hayırlı, bereketli ve faydalı kılsın. Emeği geçenlere bir kere daha teşekkür eder, minnet ve şükranlarımı sunarım. Sevaplarına da gıpta ediyorum. Kim bilir kimlere ulaştıkça ne sevaplar alacaklardır!

Rabbimiz ziyadeleştirsin.

 

 

Amin!