Seçimler Yaklaşırken Ak Partiye Düşen

Recep Tayyip Erdoğan sadece bu ülkenin değil, belki bütün Müslüman ülkelerin ve dünya mazlumlarının kendisinden bir şeyler beklediği bir liderdir. Bu beklenti büyük bir sorumluluktur. Ama karşılık bulamazsa büyük bir hüzün ve yıkıma da sebep olabilir. O yüzden işini ciddiye almalı, insan seçerken adalet ve ehliyet ilkelerine dikkat etmeli, değmez insanlara değer vererek halkı karşısına almamalıdır.

“Nasıl olsa alternatifimiz yok” düşüncesiyle, halka hizmet etmeyen, edemeyen, gururlu, kibirli, halka tepeden bakan, hizmet isteyenleri tersleyen insanlara bu milletin karnı toktur.  Fakat hala gerek yasamada, gerekse belediyelerde ve bürokraside böyle insanlar çoktur. Ak Parti’nin  bunları iyi tespit etmesi gerekir.

Bunun için tevazu elden bırakılmamalı, danışmaya önem verilmeli, kanaat önderlerine kulak verilmeli, bilgili ve tecrübeli insanlardan faydalanılmalıdır. Bunu yapacak insanda hem bilgi, hem de ahlak ve fazilet olmalıdır. Böyle olmayan insanlar, fayda yerine zarar verirler.

Yerel seçimler yaklaşıyor.

Bakalım halka tarih vererek söz verdikleri hizmetleri yerine getirmeyenler, hak talebinde bulunanlara cephe açanlar, kişiliklerine bakmadan makamları ile böbürlenenler, bu seçimde aday olabilecekler mi?Yazarın Diğer Yazıları